Зефір

Зефір

Зефір — у грецькій міфології бог західного вітру та вісник весни . Він був відомий як один із чотирьох Анемоїв, або богів вітру, кожен з яких представляв кардинальний напрямок і, за винятком Евруса, пору року. Зефіра часто вважали найніжнішим із чотирьох, хоча він мав здатність до ревнощів.

У міфах Зефір міг бути як корисним, так і мстивим. Класичні письменники та поети, які писали про його солодкий західний вітерець, часто прихильно ставилися до нього як до того хто приносить весну. У нього було три різні дружини, залежно від історії, і з кожною мав нащадків, включаючи Балія та Ксанта, безсмертних коней, які тягнули колісницю Ахілла під час Троянської війни.

Як бог західного вітру, Зефір був одним із чотирьох Анемоїв, або божеств вітру. Зображувані по-різному, або у вигляді крилатих людей, або у вигляді самих поривів вітру, кожен Anemoi був віднесений до одного зі сторін світу, звідки дмуть їхні вітри.

У своїх « Георгіках » Вергілій (70-19 рр. до н. е.) пише, що «за покликом Зефіра радісне літо посилає овець і кіз на галявини та пасовиська», тоді як «луки розгортаються під приємним вітерцем Зефіра; ніжна волога корисна для всіх» ( Георгікс 3, 322 і Георгікс 2, 323). У своїй Федри Сенека(4 до н. е. до 65 р. н. е.) натякає на здатність Зефіра викликати пору року своїм диханням: «Там, де лежать луки, які Зефір заспокоює своїм диханням, наповненим росою, і закликає траву весни» ( Федра 11).

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.