Впавші ангели

Впавші ангели

Історія повстання ангелів описана в багатьох старозавітних текстах і апокрифічній Книзі Еноха (II століття до н. е..) Легенда оповідає про могутніх і сяючих синів Бога, Ангелів із воїнства Сторожів, які так сильно закохалися у небесних жінок, що і повстали проти волі Бога.

Ангели закохались в жінок землі, Каїнових дочок, почали жити з ними, навчати їх магії та іншим таємницям небесних наук, чим викликали гнів і Помсту Бога. Вони вирішили добровільно відмовитися від свого безсмертя і небесного існування заради кохання до жінок, з якими бажали мати потомство. Тоді ці 200 ангелів на чолі з Шемхазаєм і Азазалем поклялися один одному виконати задумане, всупереч волі бога, на горі Хермон, яка з тих пір називалася горою клятви:

 

1. І сталося, після того, як сини людські помножилися в ті дні, у них народилися красиві й чарівні дочки.

2. І ангели, сини неба, побачили їх, і захотіли їх, і сказали один одному: «Давайте виберемо собі жінок у середовищі синів людських і народимо собі дітей»!

3. І Шем’яза, начальник їх, сказав їм: «Я боюся, що ви не захочете привести в виконання цю справу і тоді я один повинен буду спокутувати цей великий гріх».

4. Тоді всі вони відповіли йому і сказали: «Ми всі присягнемо клятвою і зобов’яжемося один одному закляттями не залишати цього наміру, але привести його в виконання».

5. Тоді поклялися всі вони разом і зобов’язалися в цьому всі один одному закляттями: було їх всього двісті.

6. І вони спустилися на Ардіс, яка є вершина гори Ермон; і вони назвали її горою Ермон, тому що поклялися на ній і вимовили один одному закляття.

7. І ось імена їхніх начальників: Шем’яза, їх начальник, Уракібарамеїл, Акібеїл, Тамієл, Рамуел, Данел, Єзекеїл, Саракуйял, Азаел, Батраал, Анані, Цакебе, Самсавеїл, Сартаїл, Турел, Йом’янел, і інші всі були з ними.

8. І вони взяли собі дружин, і кожен вибрав для себе одну; і вони почали входити до них і змішуватися з ними, і навчили їх чарам і закляттям, і відкрили їм таємниці зрізування коренів і дерев.

9. Вони зачали і народили великих велетнів, зріст яких був в три тисячі ліктів. (Книга Еноха, 2 глава)

Жінки, яких  ангели навчали магії, стали першими Відьмами:

«14. І Азазел навчив людей робити мечі, і ножі, і щити, і панцирі, і навчив їх бачити, що було позаду них, і навчив їх мистецтвам: браслетам і предметам прикраси, і використанням білил і рум’ян, і прикрашанням брів, і чудових каменів, і будь-яких кольорових матерій і металів землі.

16. Амезарак навчив будь-яким заклинанням і зрізування коренів, Армарос — розірванню заклять, Баракал — спостереженню над зірками, Кокабел — знаменням; і Темел навчив спостереженню над зірками, і Астрадел навчив руху Місяця.»(Книга Еноха, 2 глава)

Від союзу цих жінок і ангелів народжувалися могутні велетні (ніфіліми) — напівлюди-напівбоги:

«сталося, що розпочала люди́на розмножуватись на поверхні землі, і їм народилися дочки.І побачили Божі сини лю́дських дочок, що вродливі вони, і взяли собі жінок із усіх, яких вибрали.І промовив Господь: „Не буде Мій Дух перемагатися в люди́ні навіки, — бо блудить вона. Вона тіло, і дні її будуть сто і двадцять літ“. За тих днів на землі були ве́летні, а також по тому, як стали прихо́дити Божі сини до лю́дських дочок. І вони їм народжували, — то були силачі, що славні від віку». (Буття 6:1–4)

Згідно з книгою Еноха і Старозавітними текстами, Бог наказав своїм Архангелам убити Азазеля, але ніхто не був сильнішим, ніж він, і тоді Бог наказав Архангелу Рафаїлу обрубати йому крила і відправити його в Пекло, а його дітей, велетнів — знищити з лиця Землі.

Чи вдалося йому повністю винищити гріховне потомство невідомо, за деякими версіями всі вони були знищені під час Потопу, але Зоар зовсім по іншому трактує ці події:

«Велетні були на землі» — це Аза і Азаель, тому що скинув їх Творець, низвівши з рівня вічної святості. Сказано про них: «І птиці і літають над землею». Вони видаються людям у вигляді людей. Але як вони можуть змінювати свій вигляд, приймаючи образ людини? Вони приймають кілька образів, і в годину, коли опускаються в цей світ, вони одягаються в повітря цього світу, і здаються людьми.

Творець кинув з небес Азу і Азаеля, що затіяли заколот нагорі, і вони прийняли земне вбрання, існуючи в цьому одязі і не маючи можливості звільнитися від нього, повернувшись на своє місце, подібно до інших ангелів, і тому залишились на Землі. А потім вони почали увиватися за жінками світу. І нині, до сього дня, вони живуть і існують, навчаючи чародійству людей. І вони породжували синів, які називалися велетнями і богатирями. І ці велетні називаються також ангелами (бней елохім — сини Божі)». (Зоар, глава Берешит, 423-425)

PRE (Pirqe De-Rabbi Eliezer), слідуючи більш раннім джерелам періоду Другого Храму, воскрешає прихований міф в біблійному тексті, встановлюючи причинний зв’язок між союзом божественних істот зі смертними жінками і Потопом. Мідраш функціонує як розширення оповідання на Буття 6:1—4, але в переказі було змінено порядок подій. По-перше, це спотворення чоловічих звичаїв через всі види сексуальної розпусти, і тільки потім (вже впавші) ангели потрапляють в пастку «дочок людських»:

«Ангели, що впали зі свого святого місця на небі, побачили дочок Каїна (bnot Cain), що ходять оголеними, з нафарбованими очима, як у блудниць, і вони заблудили за ними і взяли їх собі за жінок, як кажуть, «божественні істоти бачили, які красиві дочки людські (і брали собі дружин із тих, хто їм подобався)»

«Ангели— вогняне полум’я, як сказано: «вогняне полум’я— слуги Його» (Пс. 103:4). Хіба неможливо, щоб вогонь, з’єднаний у статевих зносинах з тілом і кров’ю, обпік тіло? Навпаки, коли вони впали з небес, зі свого святого місця, їхня сила і зростання (стали) подібні до людських, і вони придбали одяг із грудок землі».

Глави десятків, перелічені в Книзі Еноха, такі:

«І ось імена їхніх лідерів: Semiazaz, їх лідер, Arakiba, Kokabiel, Tamiel, Ramiel, Danel, Ezeqeel, Baraqijal, Asael, Armaros, Batarel, Ananel, Zaqiel, Samsapeel, Satarel, Turel, Jomjael, Sariel.» (Енох 2:7)

[В інших текстах і перекладах Зустрічається так: Azazel, Amazarak, Barkayal, Kokabel, Ezeqeel, Araqiel, Shamsiel, Sariel, Akibeel, Tamiel, Penemue, Kasdeja, Gadreel, Ramuell, Danel, Azkeel]

Деякі з них також перераховані в Книзі Разіеля (Сефер Разіель ха-Малах), Зоаре та Ювілеях:

Аракіель (Araqiel, Araqael, Araciel, Arqael, Sarquael, Arkiel, Arkas, іноді Arakiba) вчив людей знакам землі (геомантія). Його ім’я зазвичай перекладається як «земля Бога», поєднання арак — землі (вавилонського походження) та ель — бога. Деякі переводять його ім’я як «земля могутнього».

Армарос (Amaros або Armoniel) у «Еносі I» навчив людство знімати чари. Був одинадцятим у списку з 20 лідерів групи з 200  ангелів, згадується в главі 7 книги Еноха як Армоніель. Вважають, що його ім’я означає «ім’я з Хермона» (Хермон — горя клятви загиблих ангелів).

Азазель (Azazel) навчив людей робити ножі, мечі, щити, а також винаходити прикраси та косметику.

Гадріель (Gader’el) навчав мистецтву косметики, володінню зброєю та смертельним ударам. Ім’я на івриті: Гадер ха-ель, буквально «стіна Бога». Притчі кажуть, що він був відповідальний за спокушання Єви.

Баракієль (Baraqiel) вчив астрології. Був 9-м спостерігачем з 20 керівників 200 впавших ангелів, згаданих в Книзі Еноха. Ім’я означає «блискавка Бога».

Безаліель (Bezaliel) згаданий в Еносі I, не увійшов у більшість перекладів через пошкоджені рукописи і проблемну передачу тексту. Ім’я Безаліель (Тінь Бога) взято з глави 69 і є 13-м ангелом, зазначеним там.

Хаскіель (Chazaqiel, іноді Ezeqeel або Cambriel) навчав людей знання хмар, метеорології. Ім’я означає «хмара Бога». Іноді перекладають ім’я цього ангела як «зірка Бога, що падає».

Кокабіель (Kokabiel, Kakabel, Kochbiel, Kokbiel, Kabaiel, and Kochab). У Книзі Разіеля він високопоставлений святий ангел. У «Еносі I» він — занепалий спостерігач, мешканець нижніх царств, і наказує 365 000 духам. Серед інших обов’язків він інструктує своїх товаришів з астрології. Його ім’я зазвичай перекладається як «зірка Бога».

Пенему (Penemue) «навчив людство мистецтву письма чорнилом на папері» і навчив «дітей людських гіркому і солодкому, а також секретам мудрості». (1 Енох 69,8). Він — зцілювач дурості в людині, згаданий у Берешит Рабба.

Саріель (Sariel, іноді Suriel) вчив людство курсам місяця (одночас вважалося забороненим знанням).

Шемхазай (Shemyazaz, Shamazya, Semiaza, Shemhazi, Semyaza, іноді Amezyarak) — один з лідерів повстання, вчив людей чаклунству, травам і заклинанням.

Шамсіель (Shamsiel) — колись страж Едема, як сказано в Зоарі. Він впавший ангел, який вчить знакам сонця. Ім’я означає «сонце Бога».

Екон (Yeqon або Jeqon «Він повстане») був ватажком повстання, який першим спокусив інших Стражів вступити в сексуальні відносини з людьми. Його спільниками були Асбіл, Гадріель, Пенему і Касдай (або Касадья), які були названі як окремі «сатани».

Таміеля (Tamiel або Tumiel) також називають Касдай (Kasdeja, від Арамейського kasday — «халдейський», «житель Халдеї», «астролог») або Касьяде (Kasyade), ймовірно, kasah — «приховувати» + йад сила»; «покрита рука», «прихована сила»).

 

 

«И вот имена их лидеров: Semiazaz, их лидер, Arakiba, Kokabiel, Tamiel, Ramiel, Danel, Ezeqeel, Baraqijal, Asael, Armaros, Batarel, Ananel, Zaqiel, Samsapeel, Satarel, Turel, Jomjael, Sariel.» (Енох 2:7)

[В других текстах и переводах Встречается так же: Azazel, Amazarak, Barkayal, Kokabel, Ezeqeel, Araqiel, Shamsiel, Sariel, Akibeel, Tamiel, Penemue, Kasdeja, Gadreel, Ramuell, Danel, Azkeel]

Некоторые из них также перечислены в Книге Разиэля (Сефер Разиэль ха-Малах), Зоаре и Юбилеях:

Аракиэль (Araqiel, Araqael, Araciel, Arqael, Sarquael, Arkiel, Arkas, иногда Arakiba) учил людей знакам земли (предполагается геомантия). Его имя обычно переводится как «земля Бога», сочетание арак — земли (вавилонского происхождения) и эль — бога. Некоторые переводят его имя как «земля могущественного».

Армарос (Amaros или Armoniel) в «Енохе I» научил человечество снимать чары. Был одиннадцатым в списке из 20 лидеров группы из 200 падших ангелов, упоминается в главе 7 Книги Еноха как Армониэль. Считают, что его имя означает «имя из Хермона» (Хермон — горя клятвы падших ангелов).

Азазель (Azazel) научил людей делать ножи, мечи, щиты, а также изобретать украшения и косметику.

Гадриэль (Gader’el) учил искусству косметики, владению оружием и смертельным ударам. Имя на иврите: Гадер ха-эль, буквально «стена Бога». Притчи говорят, что он был ответственен за соблазнение Евы.

Баракиель (Baraqiel) учил астрологии. Был 9-м наблюдателем из 20 предводителей 200 падших ангелов, упомянутых в «Книге Еноха». Имя означает «молния Бога».

Безалиэль (Bezaliel) упомянутый в Енохе I, не вошел в большинство переводов из-за поврежденных рукописей и проблемной передачи текста. Имя Безалиэль (Тень Бога) взято из главы 69 и является 13-м ангелом, указанным там.

Хаскиэль (Chazaqiel, иногда Ezeqeel или Cambriel) обучал людей знанию облаков, метеорологии. Имя означает «облако Бога». Иногда переводят имя этого ангела как «Падающая звезда Бога».

Кокабиэль (Kokabiel, Kakabel, Kochbiel, Kokbiel, Kabaiel, and Kochab). В Книге Разиэля он — высокопоставленный святой ангел. В «Енохе I» он — падший наблюдатель, обитатель нижних царств, и повелевает 365 000 духов. Среди других обязанностей он инструктирует своих товарищей по астрологии. Его имя обычно переводится как «звезда Бога».

Пенему (Penemue) «научил человечество искусству письма чернилами и бумагой» и научил «детей человеческих горькому и сладкому, а также секретам мудрости». (1 Енох 69,8). Он — исцелитель глупости в человеке, упомянутый в Берешит Рабба.

Сариэль (Sariel, иногда Suriel) учил человечество курсам луны (одно время считалось запретным знанием).

Шемхазай (Shemyazaz, Shamazya, Semiaza, Shemhazi, Semyaza, иногда Amezyarak) — один из лидеров восстания, учил людей колдовству, травам и заклинаниям.

Шамсиэль (Shamsiel) — когда-то страж Эдема, как сказано в Зоаре. Он падший ангел, который учит знакам солнца. Имя означает «солнце Бога».

Екон (Yeqon или Jeqon «Он восстанет») был главарем восстания, который первым соблазнил других Стражей вступить в сексуальные отношения с людьми. Его сообщниками были Асбил, Гадриэль, Пенему и Касдай (или Касадья), которые были названы как отдельные «сатаны».

Тамиэля (Tamiel или Tumiel) также называют Касдай (Kasdeja, от арамейского kasday — «халдейский», «житель Халдеи», «астролог») или Касьяде (Kasyade), вероятно, kasah — «скрывать» + йад — «рука», «сила»; «покрытая рука», «скрытая сила»).

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.