Діоніс Бассарей

Діоніс Бассарей

Діоніс Бассарей(Bassareus, Βασσαρεύς) — фракійське ім’я Діоніса, що походить від bassaris або «лисяча шкура», предмет, який його жриці носили у своїх містеріях.

Бассара, бассарей (грец. βαοοάρα, βαοοαρίο) — у Стародавній Греції довге вбрання менад, які називалися також бассарідами. Інші отримують назву Bassareus від єврейського слова, згідно з яким його значення було б таким же, як грецьке protrugês , тобто попередник урожаю. На деяких вазах, виявлених у Південній Італії, Діоніс зображений у довгому одязі, яке прийнято вважати фракійською басарою.

Макробій наводить два епітети для бородатого Діоніса: «з бородатим виглядом, і як старий, як його називають греки то Bassareus, то Briseus», barbata specie, senili quoque, uti Graeci eius quem Βασσαρέα, item quem Βρισέ.

Він цитує два епітети для їхнього загального елемента, бороди; Проте Бассарей також свідчить про регіон, Фракію. Басарей ідентифікує Діоніса як ватажка буйних фракійських вакханок, бо βασσάρα був їх відмінним одягом: Photius, Lex., s.v. Βάσσαραι χιτῶνες, οὓς ἐφόρουν αἱ Θρᾴκιαι Βάκχαι, καλούμεναι οὕ τως ἀπὸ το ῦ Βασσαρέως Διονύσου.. Горацій називає лідера сифонсько-фракійських вакханок відвертим Бассарей. Автори прояснюють шалений характер фракійських менад, причому з давніх-давен. Анакреонт, набравшись вина, стане буйним і марить: «Я знову буду бассареєм». Таким чином, Бассарей вказує на фракійську версію Діоніса

XLIV. ДІОНІСІЮ БАСCАРЕЮ ТРІЕНАЛІСУ
Гімн
Прийди, благословенний Діонісій [Діонісос], з різними іменами, з обличчям бика,
народжений від Грома, від роду Бахуса [Бакхоса].
Бассаріанський бог, всемогутній, кого мечі, і кров, і священна лють радують:
На небесах тріумфуючий, божевільний, голосно звучний Бог, лютий натхненник, носій жезла:
Вшанований богами, що живуть із родом людський, сприятливий, з багаторадісним розумом.

Діоніс Бассарей

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.