Рельєф Берні

Рельєф Берні

Рельєф Берні (також відомий як рельєф « Цариці ночі ») — це месопотамська теракотова дошка з високим рельєфом періоду Ісін-Ларса або старовавилонського періоду, на якій зображена крилата оголена фігура, схожа на богиню.

На рельєфі зображена пряма фігура красивої оголеної жіночої фігури з двома величезними крилами і двома довгими пташиними лапами з кігтями хижого птаха. Вона носить трирогу корону (божественний атрибут) і стоїть на двох левах, які стоять обличчям у протилежних напрямках, і з боків дві нічні сови. Сліди червоного пігменту все ще залишаються на тілі фігури, яке спочатку було пофарбоване в червоний.

Деякі автори стверджують, що рельєф Берні представляє крилату Інанну/Іштар також через присутність двох левів, які, як відомо, разом із голубом належать до тварин, священних для Інанни/Іштар. Але Нічні сови на рельєфі Берні  не належать до культових тварин Інанни/Іштар. До речі, досі не знайдено жодної фігури Інанни/Іштар, на якій богиня має ноги птаха з кігтями хижого птаха. У вавилоно-ассирійській культурній групі більшість богів і демонів мають не тільки крила, але й «ноги Зу» (тобто пташині лапи).

Сови, безсумнівно, є нічними істотами, і, отже, їх присутність означає, що фігура на рельєфі Берні повинна бути богинею темряви або ночі. Хоча Іштар пов’язана з вечірньою зіркою, проте вона не пов’язана з совами. Усі ці причини наводять на думку про те, що фігура, зображена на рельєфі, насправді може бути Ліліт (яка, звісно, ​​є богинею ночі)

 

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.