Дільмун — Вавилонський рай

Дільмун — Вавилонський рай

Дільмун, який іноді описують як «місце, де сходить сонце» і «країна живих», є місцем дії деяких версій шумерського міфу про створення світу , а також місцем, де  шумерський герой потопу Утнапіштім ( Зіусудра ) , був взятий богами, щоб жити вічно. У перекладі Торкільда ​​Якобсена Книги Буття Еріду називає це «горою Дільмун» , яку він визначає як «далеке, напівміфічне місце» . 

Дільмун також описаний в епічній історії про Енкі та Нінхурсаг як місце, де відбулося Творіння .  Пізніша вавилонська Енума Еліш говорить про місце створення як про місце, де суміш солоної води зустрілася та змішалася з прісною водою Абзу . Бахрейн арабською означає «води-близнюки», де прісна вода аравійського водоносного горизонту змішується з солоними водами Перської затоки . Обіцянка Енкі Нінхурсаг, Матері Землі:

Для Дільмуна, землі серця моєї леді, я створю довгі водні шляхи, річки та канали, по яких вода буде текти, щоб втамувати спрагу всіх істот і принести достаток всьому живому.

У шумерській клинописній табличці є коротка поема, що описує цей древній рай під назвою Дільмун (Тельмун еламською мовою), що існував давним-давно, але тепер іменований королівством Бахрейн, оточеним піщаними дюнами:

«У Дільмуні ворон не кричить, лев не вбиває. Вовк не вхопить ягняти, невідомий ведмідь хлібоядний. Хворий не каже: «я хворий», стара не каже: «я стара», старий не каже: «я старий».

Деякі вчені його ідентифікували як «Едемський сад», описаний у Біблії. Ранні стародавні шумери знали це як місце, де вода завжди була солодкою. У цій місцевості не існувало хвороб і хвороб, не було шкідливих і лютих тварин, а люди ніколи не старіли.

Дільмун в шумерських міфах характеризується так:
— Безліч фінікових пальм, що приносять особливо великі плоди, що ростуть на зелених родючих полях.
— Квітучі дерева. Зорані поля та ферми зерна та дрібного ячменю.
— Місто Дільмун називають «домом землі на березі». Дільмун — земля, вільна від хвороб; всі дикі звірі поводяться в ньому добре і спокійно.
-Дільмун завжди характеризується як ясний та світлий.

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.